Запрошуємо вас побачити унікальну трансформацію — від марки до писанки, від символу до живої традиції.
Цьогорічна тема — відтворення та дослідження писанок, зображених на поштових марках.
Наші майстрині-писанкарки занурились у вивчення та мистецьке відтворення писанок, що стали основою двох унікальних філателістичних серій: «Пластова пошта» (1959, Канада) та «Писанки» — серія марок Укрпошти.
Olena Fedak, Iryna Buchko, Alina Lesychna,
Tania Sarabun, Liudmyla Shudrak, Iryna Dudchyk, Olha Slovak, Anna Kotlina, Lilya Yurchyshyn, Oksana Savchenko, Alona Popova, Viktoriya Haiduk, Anna Leleko, Iryna Huling, Iryna Shevchenko, Tetiana Horbatiuk, Zlata Anatska, Olha Shevtsova, Lidiia Solodar, Dina Popovkina, Galyna Denysova.
#36: "Косичата Троянда", Запоріжжя.
Взірець на марці відмальовано за книгою Е.Біняшевський, "Українські Писанки" (стор.52), Київ, 1968р.
Підтвердження візерунку на писанці, можна також у книзі Кульжинцький, Т ХІІІ №8
#40: "Коники", Гуцульщина.
Взірець на марці (40 ФОТО 2) відмальовано за книгою Е.Біняшевський, "Українські Писанки" (стор.72), Київ, 1968р.
Хоча у книзі "Писанки Українських Карпат", О.Г. Соломченко (стор. 154, табл.74, розділ Писанки Гуцульщини), яка спирається на книгу В. Шухевича Гуцульщина: Част. IV. - Львів, 1904, писанка має дещо ускладнений дизайн (40 ФОТО 3). Тіло коників більш витягнуті, присутньо ще одне сонечко під кониками, візерунок на поясках не суцільний, намальований де-не-де, а також тло писанки має хаотично червоно-чорне забарвлення.
<3
<3
<3
<3
Писанкувати почала після народження дітей, спершу перед Великоднем, щоб показати своїм дітям та навчити їх, а потім захотілось писати не лише навесні, а й в інші пори року.
Народилася та виросла в Києві. І хоч зараз живу не в Україні, та подумки досі часто там. Тому й вибрала свій рідний регіон.
Знайти майстриню в соцмережах:
Писанка з Чернівецької області.
Є в "Таблицях українських народних писанок" Віри Манько.
Є в книзі "Писанки наших бабусь " Юрія Ференчука
Тут написані хвильки та краплинки.
Як воду, достатньо вологи, щоб проросло зерно( майбутній врожай).
Матеріали:
Біле куряче яйце, гарячий восковий розпис і фарбування природніми барвниками:
💛 дика ехінацея листя
❤️ марена красильна
🤎 ягоди шовковиці
Мене звати Анна Котліна. Познайомилась зі світом писанкарства на заняттях у Зої Сташук. Пишу писанки 16 років і навчаю охочих дітей та дорослих 13 років.
Улюблене зібрання писанок із поділом сорок клинців та писанок-перепелинок із зорями.
Минулого року з друзями-туристами написали писанки з 24 областей на г. Говерла. Загалом вийшло 43 писанки і втілили рекорд України найвисокогірніше писанкарство гарячим восковим розписом. Цього року вирішила ще глибше вивчити описи та збережені писанки по областях. Для проєкту обрала ті, звідки родом моя родина (Одеська та Сумська обл.) і Луганську область. Яка підняла багато питань і потрібно було вивчити детальніше джерела.
Дуже подобається відписувати колекції та упорядковувати матеріали про писанки. Тому ця робота була великою радістю для мене.
Знайти Анну в соцмережах:
Народилася у м. Верхівцеве Дніпропетровської області, проживаю у м. Стрий, Львівської області. Почала займатися писанкарством у 2008 році, саме тоді моя наставниця гуртка декоративно-прикладного мистецтва почала для себе відкривати світ писанки і ділитися ним також зі своїми учнями. З тих часів писанка міцно вплелася у моє життя і зараз не уявляю себе без писачка та думок про це мистецтво. Пишу писанки у традиційній восковій техніці та техніці витравлювання, експериментую із природніми барвниками, постійно вдосконалююся у техніці й все це показую у своєму блозі в інстаграм. Авторка писанкового адвент календаря 2022, а за 2023-2024 встигла вже організувати 3 писанкових обміни у межах України і далеко за її кордонами, щоб кожен міг відчути «Писанка єднає» і отримати позитивні емоції, теплі відчуття у цей складний час для нашої країни. Мої писанки у багатьох куточках України та поза її межами у колекціях, а ще маю свій «Творчий фронт», де десятки писанок вже принесли кошти для ЗСУ задля підтримки наших Захисників та Захисниць. Несу у світ своїми писанками добро і тепло, хочу ділитися цією енергетикою з усіма і відроджувати, популяризувати нашу прекрасну писанку!
Знайти майстриню в соцмережах:
Писанка #39 Кошички, Закарпаття
Писанка #42 Вовчі зуби, Одещина
Писанка Волинської області
У 2023 році Укрпошта випустила стандартні поштові марки з писанками Одеської та Волинської областей серії "Українська народна писанка": #2025 "Одеська обл." номіналу L, #2026 "Волинська обл." номіналу F.
Зображення писанок, що відтворено на стандартних марках поштових марках, Укрпошті надав Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та покуття імені Й. Кобринського. Авторка писанок заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Коновал.
У 2024 році серія марок Укрпошти з українськими писанками поповнилась ще однією маркою Херсонська область номіналом U.
Писанка Сорок клинців, Херсонська область
Зустрічається як на Пластових марках, так і на марках Укрпошти.
У 2023 році Укрпошта випустила стандартні поштові марки з писанками Одеської та Волинської областей серії "Українська народна писанка": #2025 "Одеська обл." номіналу L, #2026 "Волинська обл." номіналу F.
Зображення писанок, що відтворено на стандартних марках поштових марках, Укрпошті надав Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та покуття імені Й. Кобринського. Авторка писанок заслужена майстриня народної творчості України Тетяна Коновал.
У 2024 році серія марок Укрпошти з українськими писанками поповнилась ще однією маркою Херсонська область номіналом U.
Ірина Дудчик - писанкарка з м. Біла Церква Київської області.
Писанки - то моя окрема любов.
І початок її сягає моїх шкільних років. Саме в дитинстві у одному з гуртків, що я відвідувала в центрі творчості, мене навчили писати писанки. То було дуже цікаво і захоплююче. Захоплююче на стільки, що вдома майструвалися саморобні писачки, колотилися експериментальні фарби... і щороку на Великдень писалися барвисті писанки на варених яйцях, аби у кошику біля паски вони красувалися своїми, незвичними для інших, візерунками.
Мої шкільні захоплення з роками стали моєю професією. Будучи керівником гуртка, я маю змогу передавати свої вміння наступним поколінням. В своєму гуртку я приділяю особливу увагу саме писанкарству, аби поширювати і популяризувати це давнє мистецтво.
We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.