Запрошуємо вас поринути у чарівний світ українських писанок на зимовій виставці нашого клубу, присвяченій Різдву та Новому року.
Писанка — це не лише символ Великодня, а й унікальний витвір мистецтва, який об’єднує глибоку символіку, теплі побажання та багатовікові традиції.
На виставці представлені писанки із різдвяними мотивами: зірки, сніжинки, ангелики, соснові гілочки, ялинки, дерева життя, будиночки, олені, баранці, коники та птахи. Відписані як у традиційних воскових техніках, так і в техніці травлення. Учасниці відтворювали як зразки з книг, референсів з просторів інтернету, так і поєднували різдвяні елементи в авторських сучасних композиціях. Деякі писанки мають власну історію, а майстрині допомагають розкривати сенси, які вони в них вкладали.
Нехай перегляд нашої виставки подарує вам відчуття свята, затишку і магії зимових свят.
Анна Котліна (Київ, Україна)
Анна Лелеко (North Carolina, USA)
Альона Попова (Franklin, MA - USA)
Аліна Лесична (Верхівцеве, Україна)
Ірина Дудчик (Біла Церква, Україна)
Тетяна Горбатюк (Кривий Ріг, Україна)
Злата Анацька (Слов'янськ-Дніпро, Україна)
Мене звати Анна Котліна. Познайомилась зі світом писанкарства на заняттях у Зої Сташук. Пишу писанки 16 років і навчаю охочих дітей та дорослих 13 років.
Улюблене зібрання писанок із поділом сорок клинців та писанок-перепелинок із зорями.
Минулого року з друзями-туристами написали писанки з 24 областей на г. Говерла. Загалом вийшло 43 писанки і втілили рекорд України найвисокогірніше писанкарство гарячим восковим розписом. Цього року вирішила ще глибше вивчити описи та збережені писанки по областях. Для проєкту обрала ті, звідки родом моя родина (Одеська та Сумська обл.) і Луганську область. Яка підняла багато питань і потрібно було вивчити детальніше джерела.
Дуже подобається відписувати колекції та упорядковувати матеріали про писанки. Тому ця робота була великою радістю для мене.
Знайти Анну в соцмережах:
На фото авторські писанки із солярними знаками. Я поєднала писанки із традиційними різдвяними прикрасами та дідухом.
На цих фото є дві писанки з вишневим фоном, вони традиційні, з книги "Писанки наших бабусь".
Писанка із сорококлинником та сяючою зіркою за мотивами традиційної, я лиш додала трикветри.
Мене звуть Анна Лелеко.
Народилась я в Маріуполі, але зростала і жила все своє свідоме життя в Херсоні.
З 2017 року з сімʼєю переїхали жити до сполучених штатів. Наразі проживаю в маленькому містечку Апекс Північної Кароліни, яке розташоване поряд зі столицею штату.
Я є активним учасником і волонтером української спільноти нашого регіону. І за кожної нагоди проводжу класи з писанкарства та намагаюся популяризувати цю традицію.
Писанки зі сніжинками та олені під зоряним небом можна вважати авторськими.
Хотілось створити казкову писанку, яка б передавала магію зимових свят.
Писанка з ялинками та янголами відписана за зразком з інтернету, авторство Bedryk.
Решта зразків писанок були взяті з інтернету. Автор невідомий.
Спочатку писанкарство було для мене лише хобі, але з часом стало частинкою мене самої.
Вже майже 9 років я створюю писанки щотижня, а у 2022 році почала проводити майстер-класи.
У 2023 році Lexington Community Education (штат Массачусетс) підтримала відкриття клубу писанкарства на базі їхнього центру. Тепер щомісяця ми можемо збиратися там, щоб насолоджуватися часом за створенням писанок.
У 2024 році був заснований клуб писанки онлайн. Хоч доля й розкидала нас по різних куточках світу, бажання підтримувати та продовжувати традицію писанкарства залишається з нами.
Я досліджую різні матеріали з писанкарства, пробую фарбувати писанки природніми барвниками, практикую нові техніки, слідкую за сучасними писанкарями з України, переймаю їхній досвід та колекціоную писанки моїх сучасників. Проводжу етери в Instagram на довкола писанкарські теми, а також майстер-класи з писанкарства наживо.
Щиро хочу поділитися своєю любов’ю до створення писанок з вами!
Так вже традиційно складається для мене, що всі мої різдвяні писанки пишуться під українські колядки. Коли я їх чую то в моїй голові картинки оживають, а писанка це канва на якій я можу вам їх продемонструвати.
Цього року я черпала натхнення зі збірок писанок Зої Сташук та книги Ірини Вах.
Не вдавалося мені відтворити все точно як було в книгах, весь час хотілося додавати свої елементи, заповнювати пояски чи змінювати кольори, тож композиції виходили авторськими. Майже всі вони знайшли нові домівки та стали дарунками до свят.
Народилася у м. Верхівцеве Дніпропетровської області, проживаю у м. Стрий, Львівської області. Почала займатися писанкарством у 2008 році, саме тоді моя наставниця гуртка декоративно-прикладного мистецтва почала для себе відкривати світ писанки і ділитися ним також зі своїми учнями. З тих часів писанка міцно вплелася у моє життя і зараз не уявляю себе без писачка та думок про це мистецтво. Пишу писанки у традиційній восковій техніці та техніці витравлювання, експериментую із природніми барвниками, постійно вдосконалююся у техніці й все це показую у своєму блозі в інстаграм. Авторка писанкового адвент календаря 2022, а за 2023-2024 встигла вже організувати 3 писанкових обміни у межах України і далеко за її кордонами, щоб кожен міг відчути «Писанка єднає» і отримати позитивні емоції, теплі відчуття у цей складний час для нашої країни. Мої писанки у багатьох куточках України та поза її межами у колекціях, а ще маю свій «Творчий фронт», де десятки писанок вже принесли кошти для ЗСУ задля підтримки наших Захисників та Захисниць. Несу у світ своїми писанками добро і тепло, хочу ділитися цією енергетикою з усіма і відроджувати, популяризувати нашу прекрасну писанку!
Знайти майстриню в соцмережах:
2024 р.
«Різдвяна ніч»
Ця писанка створена в синіх та фіолетових тонах, що нагадують про тиху, ясну ніч перед Різдвом. У її орнаменті можна побачити безліч зірочок, які символізують спокій і магію зимових свят. Зірки об’єднані в гармонійні паски, що додають дизайну витонченості й динаміки. Завитки з листочками у пасках вписала як символ життя, росту.
2024р.
«Зоряне небо»
Ця писанка прикрашена зірками, які нагадують нічне небо. Простий, але витончений орнамент створює відчуття спокою та загадковості. Сині та золотисті тони , які досягнуті протравленням яєчної шкаралупи з подальшим фарбуванням, символізують гармонію: холодне небо та тепле світло зірок.
2024р.
Писанки із кремових яєць, менших за розміром ніж звичайне куряче яйце. Техніка травлення. Фарбування американськими аніліновими барвниками. Лаковані.
Всі три писанки обʼєднує єдина кольорова палітра та ідея взорів. Придивіться) На кожній писанці в основі є 4 ромби із зірками, які по різному оздоблені. Ще варіюється розміщення поясків відносно цих ромбів. Поспостерігайте. Помітили?
В цьому була моя задача:
однакові яйця, кольори,
а також наявність 4 ромбів, 8 смужок, 4 зірок,
але їх різне розташування та заповнення.
Було цікаво попрацювати над ними! Це було довго, кропітко, не за один день. Але насолода і враження назавжди.
Зірки-писанки. Авторські дизайни зірок, вперше створила їх у 2020 році, а це експрес повтор навесні 2024р.
Також писанки відписані в 2023 та 2022 роки.
Ірина Дудчик - писанкарка з м. Біла Церква Київської області.
Писанки - то моя окрема любов.
І початок її сягає моїх шкільних років. Саме в дитинстві у одному з гуртків, що я відвідувала в центрі творчості, мене навчили писати писанки. То було дуже цікаво і захоплююче. Захоплююче на стільки, що вдома майструвалися саморобні писачки, колотилися експериментальні фарби... і щороку на Великдень писалися барвисті писанки на варених яйцях, аби у кошику біля паски вони красувалися своїми, незвичними для інших, візерунками.
Мої шкільні захоплення з роками стали моєю професією. Будучи керівником гуртка, я маю змогу передавати свої вміння наступним поколінням. В своєму гуртку я приділяю особливу увагу саме писанкарству, аби поширювати і популяризувати це давнє мистецтво.
Колекція писанок з традиційними символами: зірки, сосонки, ружі, які асоціюються з зимою та Різдвом. Фарбовані в патріотичні кольори, як символ відродження і продовження українських традицій.
Одна писанка відписана із взірців Зої Сташук. Традиційні з взірців Віри Манько, але зі зміною кольорів. Решта звідусіль, переважно інтернет.
Мене звати Тетяна Горбатюк. Народилася і живу у місті Кривому Розі (Дніпропетровська область, Україна). Раніше писанки писала лише до Великодня, але тепер, починаючи з 2019 року, пишу вже на видутих яйцях впродовж року.
Писанкарство для мене особливий вид народного мистецтва.
Чим більше пишеш, тим більше дізнаєшся про себе.
Участь у такому проєкті дала змогу поринути в історію і дослідити територію Волині минулих років. Радію такій можливості.
Знайти майстриню в соцмережах:
Народилася та до початку повномасштабного вторгнення жила в Донецькій області. Зараз мешкаємо з родиною у Дніпрі.
Працюю в школі вчителем інформатики.
Першу писанку написала у 2022 році, мені не сподобалось.
Другу - у 2023 році, вже з іншим майстром і відтоді писанкарство не відпускає мене.
Знайти майстриню в соцмережах:
Про писанки до виставки:
Всі взори авторські, бо зима асоціюється для мене зі снігом, всі з зірочками-сніжинками
1. Сніговий ліс - сосни, зірочки на здоров'я.
2. Сніжинки - у кожній зірочці-сніжинці знаходяться квіти, поля вкриті снігом.
3,4,5. Хуртовина (3 штуки разом на 9 фото)- багато різних зірочок - сніжинок та маленькі деревця.
6. Сніжні квіти.
7. Вальс трьох сніжинок.
8. Рушник в снігу.
9. Загальне фото Хуртовини.
10. Загальне фото писанок.
We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.