• Home
  • Workshops
  • Pysanky Club
  • More Events
  • Contact
  • Pysanky Exhibit
  • More
    • Home
    • Workshops
    • Pysanky Club
    • More Events
    • Contact
    • Pysanky Exhibit
  • Home
  • Workshops
  • Pysanky Club
  • More Events
  • Contact
  • Pysanky Exhibit

Vinnytsia Oblast Вінницька область

Map source: wikipedia.org

By TUBS - This vector image includes elements that have been taken or adapted from this file:, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15952208

Діна Поповкіна - писанки Вінницької області

    Діна Поповкіна - Одеса -Сіетл (США)

    Про майстриню

     

    Я народилась та виросла в Одесі, і зараз живу в місті Сіетл, штат Вашингтон. За фахом науковиця, але з дитинства захоплююсь мистецтвом та рукоділлям - малюю, вишиваю, в'яжу тощо. Писанкарство знайшло мене вже в дорослому віці, два роки тому. 

    До цьогорічної виставки обрала регіон походження частини моєї родини (Вінниччина) та дві інші області що мають яскраві, геометричні взори - саме такі писанки надають мені відчуття зв'язку з давніми українками, що перетворювали власні мрії та побажання у маленькі кольорові всесвіти. 

    Volyn Oblast Волинська область

    Map source: wikipedia.org

    By TUBS

    Ірина Хюлінг - писанки Волинської області

      Ірина Хюлінг - Нововолинськ -Конектикут (США)

      Про майстриню

       Вітаю! Мене звати Ірина Хюлінг (дівоче прізвище Остапчук). 

      Я народилася і виросла у маленькому шахтарському містечку Нововолинськ, що на Волині. З далекого 2007 року проживаю у США. Моє аматорське знайомство з процесом виготовлення писанки сталося зовсім нещодавно. Для мене писанка - це загадка, яку я вивчаю і намагаюся зрозуміти. Традиційні писанки є найближчі до мого серця, люблю вивчати їхню історію, значення орнаментів і знаків. 


       

      Писанка Волинської області: 

      Традиційна волинська писанка - на одноколірному тлі, з зображенням вітряків, розеток, сосен, вербових гілочок. Здавна використовувалися різноманітні природні барвники.

      Завдяки проєкту я мала змогу познайомитися ближче із писанкою мого рідного краю і власноруч відтворити орнаменти, які писали волиняни. Для проєкту я використала таблиці із фотографіями волинської писанки представлені у статті Якуба Гоффмана у періодичному виданні “Річник Волинський” (1930 р.в.), які були опубліковані на сторінці громадської організації Центру дослідження та відродження Волині. Відтворені мною орнаменти писанок походять з волинських сіл: Гуща, Рівне, Забужжя, Горохівка. Переглянути таблиці можна за поданим посиланням на статтю О. Мельничук “Традиційні волинські писанки у міжвоєнній літературі”.


      Відкрити джерело

      Тетяна Горбатюк - писанки Волинської області

        Проєкт «Онлайн виставка до Дня Незалежності: Волинська область»

         

        Ідентифікувати писанки до нинішньої Волинської області виявилося не так просто. З усіх джерел, які довелося переглянути і вивчити, з точним місцем розташування писанок не було ні в книзі С.К. Кульжинського, ні в таблицях В.Манько. Лише у Волинському щорічнику вдалося знайти писанки з більш точним місцем розташування. Тому і вирішила представити 5 цікавих і незвичних писанок, які належать до Волинської області.

        Нарис «Rocznik Wołyński (Волинський щорічник)» (1930 р., том 1), було опубліковано польською мовою, і у якому вміщено фотографії 117 традиційних українських народних писанок. Автором статті був Якуб Гофман, а видавав щорічник у Рівному Волинське крайове управління Товариства польських народних шкіл. Видання було насичене корисною інформацією про місцеву географію, геологію, ботаніку, народні свята та етнографію для використання освітянами.

        Зображення писанок, на жаль, чорно-білі й опис є лише до декількох з них. Тому кольорову гаму відтворених мною писанок намагалася максимально ідентично повторити, але можуть бути похибки. 

        ПРИМІТКА. Село Темне зазначено як Рівненська чи Волинська області, оскільки села з такою назвою є в обох областях.

        1. Писанка 28 називається «Ковалі», зображені набори трикутників. Писанка була із села Темне нинішнього Маневицького району.  28. Temne, gm. Kołki, pow. Łuck. Kowale.  28.с. Темне, Маневицький район. «Ковалі»
        2. Писанку 49 називають «Вінок» — термін, який зазвичай використовують для позначення квіткових гірлянд, хоча натомість ці писанки прикрашають сосновою гілкою/сосонкою, хоча їх називають просто «гілочками».  49. Ulaniki, gm. Szezurzyn, pow. Łuck. Wianeczki. 49. с. Уляники, Рожещенський район. «Вінки» (гірлянди).
        3. Зображена писанка під номером 98 була із села нинішнього Любомильського району. Ця територія знаходиться в північно-західній частині сучасної Волинської області, поблизу польського кордону, село Столинські Смоляри. Орнаментація писанки схожа на ближню Холмщину/Підляшшя з мотивами соснових гілок, завитками та використанням решета. 98. Smolary Stoleńskie, gm. Huszeza, pow. Luboml.98.с. Столинські смоляри, Любомлинський район.
        4. Зображена писанка 105 Любомлинського району село Замостече має назву «Квітка». 105. Zamostyeze, gm.Huszeza, pow. Luboml. Kwiat. 105. с. Замостече, Любомлинський район. “Квітка”.
        5. Зображені писанки 112, 113 були із села Вілька Угрузька (Новоугрузьке), нинішнього Любомильського району. Ця територія знаходиться в північно-західній частині сучасної Волинської області, поблизу польського кордону. Орнаментація цих писанок схожа на ближню Холмщину/Підляшшя з мотивами соснових гілок і завитків.  112, 113. Wólka Uhruska, gm. Huszeza, pow. Luboml, Pawutynia. 112,113. с. Вілька Угрузька/ Новоугрузьке. “Павутина”.

        Завантажити розділ про писанки можна за посиланням нижче.

        Відкрити Джерело

        Тетяна Горбатюк - Кривий Ріг (Україна)

        Про майстриню

         Мене звати Тетяна Горбатюк. Народилася і живу у місті Кривому Розі (Дніпропетровська область, Україна). Раніше писанки писала лише до Великодня, але тепер, починаючи з 2019 року, пишу вже на видутих яйцях впродовж року.

        Писанкарство для мене особливий вид народного мистецтва. 

        Чим більше пишеш, тим більше дізнаєшся про себе.

        Участь у такому проєкті дала змогу поринути в історію і дослідити територію Волині минулих років. Радію такій можливості.


        Знайти майстриню в соцмережах:

        Instagram

        Dnipropetrovsk Oblast - Дніпропетровська обл.

        Map source: wikipedia.org

        By TUBS

        Аліна Лесична - Дніпропетровська область

          Орнаменти писанок Дніпропетровщини (Катеринославщини)

          Орнаменти писанок Дніпропетровщини (Катеринославщини) можна поділити на такі групи:

          1) з рослинними елементами «Півонія», «Гвоздика».

          2) з рослинно-геометризованими елементами «Лицьове хрещате дубове листя», «Барильце зі сторчовою рожею», «Тюльпани», «Квітчатий хрест із гвоздиками та закарлючками», «Рожа-зірка лицьова повна», «Рожа-зірка клинчаста».

          3) з геометризованими елементами «Криві паски з хрестами», «Хрестова», «Дороги» («Стежкова»), «Сорок клинців».

          Окрім того, у колекції Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького зберігаються писанки, які не мають назв.


          Джерела:

          Датченко Ю. Писанки Катеринославщини: Посібник з писанкарства  Герда, 2011

          та

          Еколого-натуралістичний Вісник Придніпров’я ВИПУСК 28 ДЖЕРЕЛА НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ ПИСАНКИ НИЖНЬОЇ НАДДНІПРЯНЩИНИ (на допомогу керівнику гуртка з декоративно - ужиткового мистецтва (писанкарство)  Дніпро 2018. 


          Аліна Лесична - Верхівцеве, Дніпропетровської області

          Про майстриню

          Народилася та проживаю у місті Верхівцеве Дніпропетровської області. Почала займатися писанкарством у 2008 році, саме тоді моя наставниця гуртка декоративно-прикладного мистецтва почала для себе відкривати світ писанки і ділитися ним також зі своїми учнями. З тих часів писанка міцно вплелася у моє життя і зараз не уявляю себе без писачка та думок про це мистецтво. Пишу писанки у традиційній восковій техніці та техніці витравлювання. Для проєкту обрала відписувати саме писанки свого регіону, бо вони мені такі рідні, сонячні, яскраві, дуже хочу, щоб весь світ теж відчув їх енергетику.


          Знайти майстриню в соцмережах:

          Instagram

          Facebook

          Donetsk Oblast - Донецька область

          Map source: wikipedia.org

          Автор: TUBS - This vector image includes elements that have been taken or adapted from this file: Ukraine location map.svg (від NordNordWest)., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15951989

          Злата Анацька - писанки Донецької області

            Злата Анацька - Слов’янськ-Дніпро (Україна)

            Про майстриню

            Народилася та до початку повномасштабного вторгнення жила в Донецькій області. Зараз мешкаємо з родиною у Дніпрі.
            Працюю в школі вчителем інформатики.
            Першу писанку написала у 2022 році, мені не сподобалось. 

            Другу - у 2023 році, вже з іншим майстром  і відтоді писанкарство не відпускає мене. 

            Ольга Шевцова - писанки Донецької області

              Ольга Шевцова - Волноваха-Техас (США)

              Про майстриню

              Мене звати Шевцова Ольга. Родом я з міста Волноваха Донецької області, а зараз вже 3 роки живу у Техасі. 

              Писати писанки для мене — це справжній ритуал. І хоча писанкарству мене навчила не бабуся і навіть не мама, зараз я створюю цю традицію для своєї родини. 

              Участь у цьому проєкті дала змогу дослідити культурну спадщину рідного краю. На жаль віднайти взірці писанок Донецької області виявилося майже неможливо. Тож дуже особливою і символічною для мене стала знахідка писанок греків в колекції Маріупольського краєзнавчого музею, бо моя бабуся мала грецьке коріння. 

              Оксана Савченко - писанки Донецької області

                Оксана Савченко - Макіївка-Маріуполь - Швейцарія

                Про майстриню

                Народилася і до 20 років проживала у місті Маріуполь, Донецька область. Потім з родиною мешкала у місті Макіївка. Це місто поряд з Донецьком. Але у 2015 році, проживши рік під окупацією рашистів, вимушена була покинути все і переїхати до Маріуполя.

                • Чудом вижили в другий раз в облозі Маріуполя на весні 2022р. Зараз мешкаю під тимчасовим захистом у селі Швейцарії.

                • Писанкую трішки більше 10 років, навчалась по книжках та інтернету. І писала більше для себе та знайомих. Іноді, як волонтер приймала участь в навчанні всіх охочих писанкарству у Фестах нашого міста та Донецької області. 

                • Обрала ці писанки, бо болить. Я відчула на собі, чому до останнього часу не було відомостей, окрім однієї писанки з Донеччини. Бо окупант стирає все разом з людьми.  

                Я відписала 5 взірів колекції Маріупольського краєзнавчого музею. Бо моє життя повʼязано з цім містом і моїм Донбасом.

                • Раніше любила випікати пряники та малювати, зараз їзжу велосипедом, ходжу у гори та ліс, вчуся жити наново.


                Знайти майстриню в соцмережах:

                Instagram

                Copyright © 2025 Ukrainian Pysanky Art Club - All Rights Reserved.

                Powered by

                • Workshops
                • Pysanky Club
                • More Events
                • Archive of past events
                • Contact
                • Pysanky Exhibit

                This website uses cookies.

                We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.

                Accept